Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας 2021

«ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΜΕΣΑ ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ. ΜΕΝΟΥΜΕ ΥΓΙΕΙΣ»

Στο πλαίσιο δράσεων της «Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας» ο Δήμος Ανατολικής Σάμου καλεί κάθε ενδιαφερόμενο φορέα, σωματείο, σύλλογο ή και φυσικό πρόσωπο να συμμετάσχει σε δράσεις που θα πραγματοποιηθούν μεταξύ 16-22 Σεπτέμβρη 2021.

Η αξιοποίηση της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας δίνει την ευκαιρία να διοργανωθεί με την συμμετοχή των πολιτών , ένα ευρύ φάσμα δράσεων ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης με σκοπό την ασφαλή χρήση εναλλακτικών τρόπων μετακίνησης στην πόλη σε συνδυασμό με καλλιτεχνικά και εικαστικά δρώμενα , ποδηλατοβόλτες , αθλητικές δραστηριότητες κ.α.

Οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων Μυτιληνιών και Χώρας, συνεργάζονται με αφορμή την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας, υπό την αιγίδα του Δ. Ανατολικής Σάμου. Ποδηλατοδράσεις, περίπατος και δραστηριότητες θα λάβουν μέρος την Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου και 4:30 μμ στους Μυτιληνιούς.

Το φετινό σύνθημα είναι «ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΜΕΣΑ ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ. ΜΕΝΟΥΜΕ ΥΓΙΕΙΣ» , θα προσθέσουμε σε αυτό "Μένουμε Ενωμένοι"  . Παραμείνετε συντονισμένοι καθώς θα ακολουθήσει Δελτίο Τύπου από τον Δήμο Ανατολικής Σάμου.